Upravit stránku

Popis procedury:

Oxygenoterapie je jedna z moderních léčebných procedur, která využívá příznivého působení kyslíku na lidský organismus. Pro většinu lidí představuje vdechování kyslíku naprosto přirozenou a běžnou záležitost, která je sice pro život nezbytná, ale málokdo za ní hledá hlubší význam. Oxygenoterapie je však velmi účinná léčebná metoda, která s sebou navíc nepřináší žádné škodlivé vedlejší účinky.Její podstatou je vdechování kyslíku ve vyšší koncentraci, než v jaké je přítomný ve vzduchu. Tím se zvýší rovněž koncentrace kyslíku v krvi, zrychluje se krevní oběh a více kyslíku se tedy dostává také do tkání. Protože kyslík je potřebný k získávání energie při buněčném metabolismu, jeho nedostatek vede ke sníženému množství energie, poruchám paměti, snížení výkonnosti, zpomaleným reakcím, migrénám, či snížení kvality zraku a sluchu.
V případě, že tělu však přísun kyslíku zvýšíme, buňky mohou produkovat více energie, dochází rovněž k urychlení růstu a regeneraci, zlepšuje se hojení ran a celkově se zpomaluje proces stárnutí. Procedura probíhá na lehátku v pohodlném oděvu.

 

Výsledný účinek: 

  • Léčebná kúra spočívá v inhalaci směsi s vysokým obsahem kyslíku, díky níž se zlepšuje zásobení tkání tímto prvkem, zlepšuje se tak využití energie buněk a jejich regenerace. 

Jak pomáhá:

Kdy nedoporučujeme:

Délka trvání procedury:

60 min., z toho 50 min. terapie

Cena:    180 Kč